Představce na kolo

Představec (anglicky stem) je součástka na kole, která spojuje řídítka s vidlicí. Jeho hlavní funkcí je poskytovat správnou polohu a úhel řídítek, aby cyklista mohl pohodlně ovládat kolo a dosahoval optimálního postavení těla během jízdy. 

Délka představce určuje vzdálenost mezi řídítky a vidlicí. Kratší představce poskytují sportovnější a agresivnější pozici jezdce s větším přenosu hmotnosti dopředu. Delší představce zase umožňují vzpřímenější a pohodlnější postavení jezdce. Vyberte délku představce, která odpovídá vašim preferencím a stylu jízdy.

Úhel představce ovlivňuje výšku řídítek a úhel natočení. Záporný úhel (sjezdový) posouvá řídítka níže a blíže k tělu jezdce, což umožňuje aerodynamickou a agresivnější pozici. Kladný úhel (výjezdový) zase umožňuje vyšší polohu řídítek a vzpřímenější postoj jezdce. Vyberte úhel, který odpovídá vašim potřebám a preferencím.

Představce jsou dostupné v různých průměrech, které odpovídají průměru řídítek. Nejběžnější průměry jsou 31,8 mm a 25,4 mm. Ujistěte se, že představec, který si vyberete, je kompatibilní s průměrem vašich řídítek.

Představce jsou často vyrobeny z hliníku nebo uhlíkových vláken. Hliníkové představce jsou běžné a poskytují dobrou rovnováhu mezi pevností, váhou a cenou. Uhlíkové představce jsou lehčí a poskytují větší tuhost, ale jsou obvykle dražší. Vyberte materiál představce v souladu s vašimi preferencemi a rozpočtem.

 

Nejprodávanější

Představec Author ACO-AJ-15 A-head
Představec Author ACO-AJ-15 A-head
Skladem (1 ks)
Kód: ACO-AJ15A-HEAD
 
695 Kč
4 položek celkem
Představec Author ACO-AJ-15 A-head
695 Kč

Nastavitelný představec Author.

Kód: ACO-AJ15A-HEAD
20015 102 CMPNT COMP MULTI STEM BLK CHAR HERO
1 500 Kč

Optimalizujte svoji efektivitu jízdy a pohodlí tím, že si najdete svůj perfektní úhel řídítek s naším nastavitelným a cenově výhodným představcem.

Kód: 20015-1014
Představec stavitelný Maxbike 31,8 černý mat
590 Kč

Stavitelný představec A-head

Kód: 21536
Představec Specialized MTN 31,8 6D black
799 Kč

Elegantní a lehký CNC frezovaný představec. 

Kód: 20116-1015