Olej VT 18 400 ml

Kód: VT18-400
230 Kč 190 Kč bez DPH

Zvolte variantu

VT18  je minerální olej s obsahem inhibitorů koroze a směsí kapalných uhlovodíků, světle žluté barvy, nízké viskozity, který má mazací, konzervační a čistící schopnosti.

Detailní informace

Objem: 400 ml
Skladem (>2 ks) | VT18-400
Můžeme doručit do: 26.7.2024
230 Kč
190 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

VT18  je minerální olej s obsahem inhibitorů koroze a směsí kapalných uhlovodíků, světle žluté barvy, nízké viskozity, který má mazací, konzervační a čistící schopnosti. Zabraňuje skřípotu, zadírání, ochraňuje a promazává strojní průmyslové zařízení, dřevoobráběcí stroje, řetězy kol a zkorodované, špatně uvolnitelné součásti.Vynikající v oboru automotive.  Lze použít jako mazivo i na vysoko obrátková ložiska, truhlářské stroje, stejně tak ke konzervaci na málo namáhané díly. Výborný pomocník pro dílnu i domácnost. Vytváří jemný suchý kluzný film a vypuzuje vodu z elektrických systémů. Tam vytváří dielektrickou vrstvu. Po částečném odpaření se mírně zvyšuje jeho viskozita.

 

Použití :

  1. Čistí, rozpouští a chrání proti korozi

V krátké době uvolňuje šroubové spoje, chrání kovové součástky, lanka. Díky výjimečné vzlínavosti proniká jak šroubovými spoji, tak vrstvou rzi a pomáhá jejímu odstranění. Umožňuje snadnou montáž a demontáž mechanismů autodílů. Rozpouští asfalt, tuky a olejové skvrny. Zanechává ochranný film proti následné korozi na všech kovových součástech. Konzervuje a usnadňuje údržbu autosoučástek, uvolňuje zbytky maziv. Slouží pro dlouhodobou ochranu proti korozi. V případě potřeby opakovat nástřik.

  1. Jako mazivo

VT18 je doporučován od jemné mechaniky, jako jsou hodinové strojky,  měřící a regulační technika, přes zahradní techniku ( sekačky, křovinořezy, mot. pily ), elektroinstalace, šicí stroje, řetězy, bowdeny, zámky, pera, hřídele, pružiny až po těžké pojezdové  mechanizmy. Je antistatický, ošetřené součásti na sebe nepřitahují prach a jiné nečistoty. Po odpaření rozpouštědla zanechává jemný a suchý mazací film, který současně chrání povrch  předmětu proti UV záření.

  1. Vytěsňuje vodu

Z navlhlých či mokrých elektrických kontaktů,autobaterií, zámků, rozdělovačů a jiných el.zařízení dlouhodobě vytěsňuje vlhkost. Na elektrických kontaktech vytváří dielektrickou vrstvu. Zároveň tato ošetřená místa chrání před oxidací.

  1. Separátor

Při tlakovém vstřikování plastů v lisovnách může sloužit jako separátor lisovací formy a výlisku. Jeho použití však závisí na následných operacích, které se s výliskem provádí. V případě lakování, nánosu barvy nebo podobné povrchové úpravy výlisku je někdy vhodné jej před úpravou umýt. Taktéž očistí a nakonzervuje lisovací formy. Při opětovném použití není potřeba takto ošetřenou plochu dále čistit. Spolehlivě a dlouhodobě chrání ocelové formy pro výrobu betonových tvarovek, i velkých rozměrů, a navíc výrazně zlepšuje separační vlastnosti a prodlužuje životnost forem.

 

Díky těmto vlastnostem nachází VT18  využití v autoservisech, truhlářských dílnách, cykloservisech, , zámečnictvích,  instalatérstvích, v údržbách (strojních i elektro), ve vozových parcích, v lisovnách plastů, v lodní dopravě, v měřících centrech a v mnoha jiných oborech.

 

Návod k použití: Při čištění nastříkejte na určenou plochu, která má být ošetřena, nechejte působit a setřete do sucha. Při mazání a konzervaci aplikujte a dále již nestírejte. Po odpaření rozpouštědla zůstává ochranný film. Nemění fyzikální vlastnosti v teplotním rozsahu do 180 °C, což je teplota použití.

 

UPOZORNĚNÍ :. Nevystavujte při skladování obal slunci a teplotám nad 50 °C. U spreje - hořlavina II. třídy. Samotná kapalina je hořlavina III. třídy.

 

Složení : minerální olej, rozpouštědla, inhibitory koroze, kluzné složky, u spreje pohonný plyn ( butan )

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Maziva na kolo
Záruka: 2 roky
Pohlaví: Univerzální
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: